Z ostatniej chwili:

Aktualności

Piłka ręczna w wydaniu najmłodszych.

W minioną niedzielę Hala OCS przy ul. Obrzyckiej po raz kolejny gościła najmłodszych szczypiornistów naszej gminy, a wszystko za sprawą popularnego cyklu turniejów Planeta Szczypiorniaka . Zawody tradycyjnie przyciągnęły na parkiet blisko setkę wielbicieli piłki ręcznej klas IV i V, a wraz z nimi liczne grono kibiców.

Publikacja: 16-03-15 czytaj więcej

Sukcesy obornickich karateków na turnieju w Mosinie.

W minioną sobotę 14.03.2015 w Mosinie odbył się turniej karate, na którym swoje kolejne medale zdobyli oborniccy karatecy.

Publikacja: 16-03-15 czytaj więcej

Papieski Rajd NW - zapisz się już dzisiaj

19 Kwietnia, start godzina 9.30 to terminy, które z pewnością zainteresują wszystkich miłośników maszerowania z kijami. Tegoroczny Papieski Rajd Nordic Walking wystartuje z ul. Gołaszyńskiej. Dalsza część pięciokilometrowej trasy przebiegać będzie podobnie jak wa latach poprzednich. Tradycyjnie już dla każdego uczestnika rajdu na mecie czekać będzie pamiątkowy odlewany medal, który w tym roku symbolizuje trampki w jakich Papież Jan Paweł II przemierzał wiele kilometrów po górskich szlakach. Bezpośrednio po zakończonym rajdzie wszyscy chętni będą mieli okazję oddać hołd JPII składając kwiaty pod jego pomnikiem. Poniżej zamieszczamy formularz zapisów. Jednocześnie informujemy, że zgłoszenie będzie kompletne wówczas gdy po wpisaniu swoich danych dokonamy opłaty startowej.

Publikacja: 11-03-15 czytaj więcej

Sukces szczypiornistów z Gimnazjum nr 1 w Obornikach !!!

Gimnazjum nr 1 im. Unicef w Obornikach zajęło III miejsce w finale wojewódzkim XVI Gimnazjady w piłce ręcznej chłopców. Młodzi sportowcy w dniach 9-10 marca walczyli w Wągrowcu z najlepszymi gimnazjami z Wielkopolski.

Publikacja: 11-03-15 czytaj więcej

KS Auto Wicherek z awansem do I ligi !!!

Dnia 8 marca na hali UZ w Zielonej Górze przy ul. Szafrana podczas Turnieju o Puchar Prezesa LZPN, oficjalnie zakończono rozgrywki sezonu 2014/15 II Lubuskiej Ligi Futsalu \"Saller Cup\". Drużyna KS Auto Wicherek Oborniki odebrała z rąk Prezesa Lubuskiego ZPN Roberta Skowrona puchar za mistrzostwo i tym samym awans do I Ligi Futsalu.Najlepszym zawodnikiem Ligi został nasz grający trener Bartosz Łeszyk.

Publikacja: 11-03-15 czytaj więcej

Kolejne medale karateków

W dniach 7 - 8 marca w Łodzi odbyły się zawody karate w ramach pucharu świata - XI WORD CUP HARASU CUP. Wśród startujących zawodników znaleźli się również zawodnicy Obornickiego Klubu Karate, którzy wywalczyli aż 6 medali.

Publikacja: 11-03-15 czytaj więcej

Ruszają zapisy do DT4YOU MTB Maraton Oborniki

Dziś rozpoczynamy zapisy do tegorocznego DT4YOU MTB Maraton Oborniki, który odbędzie się 9 maja. Jak podkreślają uczestnicy zeszłorocznej edycji, była to jedna z najlepiej zorganizowanych imprez dla amatorów ubiegłego sezonu. Ciekawa, doskonale oznakowana i zabezpieczona trasa w lasach Puszczy Noteckiej, mogłaby stanowić wzór dla wielu imprez MTB w naszym kraju. Organizatorami Maratonu jest Obornickie Centrum Sportu oraz Gmina Oborniki. Szczegóły znajdziecie na stronie poświęconej naszym zawodom.

Publikacja: 24-02-15 czytaj więcej

Bieg Papieski 19 kwietnia - ruszają zapisy

Tegoroczny Bieg Papieski odbędzie się 19 kwietnia, start z Rynku punktualnie o godzinie 11.00. Z pewnością wszystkich ucieszy, że trasa biegu podobnie jak w listopadzie przebiegać będzie ulicami centrum miasta. Startujemy z Rynku w kierunku ul. Czarnkowskiej dalej do Juliana Kubiaka i powrót na Rynek przez osiedle. Dystans 10 km składa się z dwóch pętli pięciokilometrowych. Ten dzień to nie tylko zawody biegowe, to przede wszystkim wspomnienie naszego rodaka Jana Pawła II. Tegoroczny medal to symbol spacerów, rajdów które towarzyszyły Karolowi Wojtyle w jego życiu.

Publikacja: 02-03-15 czytaj więcej

Ważna wygrana zawodniczek SKF Sparta Oborniki

W ostatniej kolejce zespół prowadzony przez trenera Tomasza Konitza odniósł ważne zwycięstwo nad zespołem AZS AWF Warszawa 32-27. Jest to bardzo ważna wygrana zespołu Sparty , która potrzebuje każdego punkty w walce o utrzymanie w I lidze.

Publikacja: 01-03-15 czytaj więcej

Zderzenie ze ścianą Obornickiej Sparty... SKF SPARTA Oborniki 23-39 Moto-Jelcz Oława

Zderzenie ze ścianą...Tak w jednym krótkim zdaniu można podsumować ostatnie zmagania szczypiornistów Sparty, którzy zdecydowanie ulegli przy Obrzyckiej Moto - Jelcz Oławie 23 : 39. Lider rozgrywek z Dolnego Śląska wywiązał się z roli faworyta w tym meczu. Zespół prowadzony przez Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka stawił opór rywalom tylko do 16 minuty. Później było już tylko liczenie bramek.

Publikacja: 01-03-15 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN