Z ostatniej chwili:

Aktualności

Zapraszamy na wystawę fotograficzną

Radość zwycięstwa, trud i zmęczenie, walka z własnymi słabościami te emocje utrwalone są na fotografiach, które od wtorku, 30 lipca aż do końca sierpnia oglądać można na obornickim Rynku. Tematem kolejnej wystawy są biegi, które systematycznie odbywają się na terenie naszej gminy.

Publikacja: 31-07-13 czytaj więcej

Żwirki ochłodą na gorące dni

Już od wczesnych godzin dopołudniowych obornickie Żwirki odwiedzane są przez mieszkańców naszej gminy. Kąpielisko Miejskie to niezwykła atrakcja zarówno dla najmłodszych jak i tych nieco starszych. Ostatnie upalne tygodnie powodują, że codziennie korzysta z kąpieli rekordowa liczba mieszkańców gminy.

Publikacja: 29-07-13 czytaj więcej

Kiszewo najlepsze w Gminnym Turnieju Wsi

W sobotę 27 lipca na terenie boiska sportowego w Łukowie odbył się III Gminny Turniej Wsi. W tym roku konkurencje sportowe rozegrano w trzech kategoriach. Pierwsza była adresowana dla dzieci, które rywalizowały w rzutach piłką do kosza, rzutem woreczkami do celu, strzał na bramkę oraz sztafeta „z pyrą” połączona z torem przeszkód. W drugiej kategorii wystąpili dorośli mierząc się: w pchnięciu kulą, zagraniem piłką siatkową do celu, strzelaniem z wiatrówki i sztafecie – panie biegały w kaloszach a panowie skakali w workach. Trzecia kategoria tzw.rodzinna polegała na odbiciu piłki nożnej głową jak największą ilość razy. Tutaj każde sołectwo reprezentowane było przez rodzinę w składzie: córka, syn, mama i tata. Zawody rozpoczęły się o godz. 16.00 oficjalnym otwarciem i powitaniem wszystkich uczestników. Rywalizacja sportowa przebiegała w atmosferze fair play i dostarczyła startującym zawodnikom i licznie zgromadzonym kibicom wiele zabawy. Dodatkowo wszystkie dzieci mogły bawić się na tradycyjnych dmuchawcach a strażacy z OSP rozstawili kurtyny wodne, które chłodziły wszystkich spragnionych chłodu w ten upalny dzień. Generalna klasyfikacja obejmowała zmagania sortowe, Estradowe Potyczki Wsi \"Heca Heca Koło Pieca\" oraz turniej piłki nożnej \"Sołtysiada\". Wśród 14 sołectw, które wzięły udział w całym turnieju najlepsze okazało się sołectwo Kiszewo, drugie miejsce zajęło sołectwo Rożnowo a trzecie sołectwo Lulin. Podczas zakończenia zawodów burmistrz Piotr Woszczyk i menedżer OCS Piotr Kucharski wręczyli wszystkim sołectwom pamiątkowe dyplomy i puchary a zawodnicy najlepszej trójki otrzymali dodatkowo piękne medale. Zawody przygotowane i przeprowadzone zostały przez Urząd Miejski w Obornikach i Obornickie Centrum Sportu. Podziękowania za pomoc kierujemy do pracowników OCS Oborniki, UM Oborniki, sołtys Łukowa Pani Anety Cholewo oraz zabezpieczającym całą imprezę druhom z OSP Objezierze, OSP Bąblin i OSP Świerkówki.

Publikacja: 29-07-13 czytaj więcej

Piłkarze nożni rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu

Piłkarze nożni Sparty, Orkanu oraz Rożnovi rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Swój pierwszy mecz kontrolny rozegrała Sparta, która pokonała Wełnę Skoki 3:2. W Gałowie w najbliższą niedzielę mecz sparingowy rozegrają Orkanowcy, którzy zmierzą się z tamtejszym Kłosem.

Publikacja: 25-07-13 czytaj więcej

Zapraszamy na Gminny Turniej Wsi

Już w najbliższą sobotę w Łukowie odbędzie się kolejny Gminny Turniej Wsi. Początek zmagań reprezentacji poszczególnych sołectw zaplanowano na godzinę 16.00. W tym roku do turnieju zgłosiło się 15 sołectw. Generalna klasyfikacja obejmować będzie najbliższy finał a także Estradowe Potyczki Wsi \"Heca Heca Koło Pieca\" oraz turniej piłki nożnej \"Sołtysiada\". Zapraszamy!!!

Publikacja: 22-07-13 czytaj więcej

Zagrali dla Żaków obornickiej Sparty

Dziesięć zespołów, sportowe emocje i szczytny cel. W sobotę na boisku Orlik przy ul. Obrzyckiej w Obornikach odbył się turniej piłki nożnej, w którym wzięły udział drużyny reprezentujące przedsiębiorstwa z okolic Obornik i Poznania.

Publikacja: 28-06-13 czytaj więcej

Bieg o Puchar Złotej Pyry - Dziękujemy!

Organizacja biegu to wielkie przedsięwzięcie, to przede wszystkim wysiłek i zaangażowanie wielu osób. Obornickie Centrum Sportu składa gorące podziękowania wszystkim instytucjom, osobom bez których nie odbyłby się kolejny festiwal biegowy w naszym mieście.

Publikacja: 28-06-13 czytaj więcej

Nordic Walking po raz drugi na Rynku

Przy okazji półmaratonu już po raz drugi odbył się rajd NW. Liczna grupa sympatyków marszu z kijami w ostatnim dniu Święta Obornik bawiła się wspólnie z biegaczami. Tradycyjnie już swoją nieocenioną pomoc w przygotowaniu rajdu okazała obornicka grupa NW Włóczykije.

Publikacja: 26-06-13 czytaj więcej

Oborniczanin Mistrzem Polski Samorządowców

Podczas Biegu o Puchar Złotej Pyry już po raz drugi odbyły się Mistrzostwa Polski Samorządowców w Półmaratonie. Tym razem zwycięzcą okazał się mieszkaniec Obornik, na co dzień pracownik obornickiego magistratu Krzysztof Nowacki. W roku ubiegłym był drugi, tym razem nie miał sobie równych. Gratulujemy!

Publikacja: 25-06-13 czytaj więcej

Wyniki oraz Galeria z Biegu o Puchar Złotej Pyry

Dni Oborniki dobiegają końca. Nasz półmaraton to wielka radość i satysfakcja dla jego organizatorów. Kolejny rekord frekwencji. Gorąco dziękujemy za przyjazd do Obornik wszystkim uczestnikom. Zapraszamy serdecznie na kolejne zawody, które odbędą się już 11 listopada.

Publikacja: 23-06-13 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN