Z ostatniej chwili:

Aktualności

W pogoni za Złotą Pyrą

Już w najbliższą niedzielę wielka pogoń za Złotą Pyrą. Na starcie stanie rekordowa liczba uczestników. Rywalizacja będzie tradycyjnie toczyć się w ostatnim dniu obchodów Dni Obornik. W niedzielne przedpołudnie oprócz zawodników swoje przybycie zapowiedzieli mieszkańcy Obornik a przy trasie swoich gardeł nie będą oszczędzali kibice w Gołaszynie, Maniewie i Świerkówkach przez które to miejscowości przebiegać będzie półmaraton.

Publikacja: 20-06-13 czytaj więcej

Złota Pyra - już tylko kilka dni

Już w najbliższą niedzielę punktualnie o 11.00 z obornickiego Rynku na trasę biegu wyruszą zawodnicy przed którymi ponad 21 km. Bez wątpienia półmaraton to nie lada wyzwanie, o tym z pewnością wiedzą wszyscy ci którzy ten dystans już wielokrotnie pokonali. W najbliższych dniach będziemy przedstawiać informacje które będą służyły pomocą wszystkim zawodnikom oraz osobom im towarzyszącym. Dzisiaj pragniemy przypomnieć wszystkim tym, którzy dokonali wpłaty w ostatnią niedzielę lub dokonali opłaty a mimo to nie ma adnotacji o wpłacie przy ich nazwisku o przedstawienie w biurze zawodów potwierdzenia dokonania wpisowego.

Publikacja: 18-06-13 czytaj więcej

Już za dwa tygodnie Bieg po Pyrę

Niespełna dwa tygodnie pozostały do startu obornickiego półmaratonu czyli Biegu o Puchar Złotej Pyry. Już teraz liczba jego uczestników to ponad trzystu chętnych zawodników nie tylko z Wielkopolski. Przypominamy, że tylko do 16 czerwca wpisowe to zaledwie 20 zł. Po tym terminie i w dniu biegu opłata startowa wynosi 40 zł. Pakiet przewidziany dla każdego uczestnika jest z pewnością atrakcyjny. Tradycją już stały się w Obornikach specjalnie na tą okazję odlewane medale które projektuje i wykonuje firma Podium z Czerwonaka. Oczywiście każdy uczestnik otrzymuje pamiątkową koszulkę oraz posiłek regeneracyjny.

Publikacja: 09-06-13 czytaj więcej

Po Pyrę maszerujemy na dystansie 6,5 i 10 km

W tegorocznym marszu po pyrę zawodnicy nordic walking będą mieli do wyboru dwie trasy. Pierwsza znana już z Rajdu Papieskiego na dystansie 6,5 km oraz nowa 10 kilometrowa. Trasy przygotowane przez obornickich Włóczykijów są przygotowane z myślą o debiutantach a także tych którzy z kijami maszerują już od dłuższego czasu.

Publikacja: 08-06-13 czytaj więcej

Trzecia Przedszkoliada za nami

Po raz trzeci przedszkolaki z naszej gminy uczestniczyli w Przedszkoliadzie z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami zabawy dla najmłodszych było Obornickie Centrum Sportu wspólnie z Obornickim Ośrodkiem Kultury. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Każdy mógł przez chwile stać się żołnierzem, policjantem a także strażakiem. Wielką atrakcją z pewnością były dmuchane zamki i trampoliny.

Publikacja: 04-06-13 czytaj więcej

OLO - zakończyła się runda wiosenna

Dobiegła końca runda wiosenna Obornickiej Ligi Orlik. Do drugiej edycji zgłosiło się siedem drużyn. Spotkania często stały na wysokim poziomie sportowym. Nie wynik jednak jest w tych rozgrywkach był najważniejszy. OLO to przede wszystkim możliwość spędzenia wolnego czasu w sposób aktywny a taki właśnie jest główny cel działalności Obornickiego Centrum Sportu. Ostatnia kolejka zdecydowała kto do rundy jesiennej pozostanie liderem tabeli. Drużyna Actimela zwycięstwem nad drużyną Labamby zapewniła sobie pierwsze miejsce. Ze stratą tylko jednego punktu do lidera rozgrywki wiosenne zakończyła drużyna Błysku Popówko. Z pewnością runda rewanżowa będzie niezwykle zacięta, gdyż na zwycięstwo w całych rozgrywkach szanse mają niemal wszystkie drużyny. Runda jesienna rozpocznie się 2 września a harmonogram zostanie przedstawiony tydzień wcześniej.

Publikacja: 28-05-13 czytaj więcej

Zobacz jaki otrzymasz medal

Już za miesiąc kolejne święto biegowe w naszym mieście. Chętnych do udziału w obornickim półmaratonie jest coraz więcej. Od wczoraj też mogą swój udział zgłaszać zawodnicy nordic walking. Przypomnijmy, że 23 czerwca o godz. 11.00 na trasę półmaratonu wyruszą biegacze a bezpośrednio po nich ruszy Obornicki Rajd Nordic Walking po Złotą Pyrę.

Publikacja: 23-05-13 czytaj więcej

Obornicki Rajd Nordic Walking po Złotą Pyrę

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy zapisy na Obornicki Rajd Nordic Walking po Złotą Pyrę. Aby zapisać się należy w zakładce POLECANE kliknąć na plakat informujący o zawodach. Tam zamieszczone są informacje o rajdzie oraz link do zapisów. Rajd odbędzie się 23 czerwca podczas trwających Dni Obornik. Start z obornickiego Rynku o godz. 11.05. Serdecznie zapraszamy.

Publikacja: 22-05-13 czytaj więcej

Dzień Akademii Wesołego Sportowca

15 maja w słoneczne przedpołudnie boiska przy ks. Szymańskiego opanowali mali sportowcy, którzy na co dzień biorą udział w zajęciach Akademii Wesołego Sportowca. W tym dniu Obornickie Centrum Sportu przygotowało dla przedszkolaków szereg konkurencji, torów przeszkód, które wspólnie pokonywali ze swoimi wychowawcami. W Dniu Małego Sportowca wzięły udział reprezentacje przedszkoli: Słoneczny Świat, Akademia Wiedzy i Zabawy, Rupaki oraz oddziały przedszkolne ze SP nr 2.

Publikacja: 20-05-13 czytaj więcej

Sukces młodych szczpiornistów Sparty!

Wielkim sukcesem obornickich szczypiornistów zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Piłce Ręcznej. W walce o V miejsce w turnieju Sparta Oborniki pokonała zdecydowanie ASPR Zawadzkie 35:25. Podopieczni trenera Marka Arciszewskiego przez tydzień walczyli w hali MTS Kwidzyn o miano najlepszej drużyny w Polsce. Jest to największy sukces młodych piłkarzy ręcznych którzy w Mistrzostwach wystąpili w składzie:

Publikacja: 17-05-13 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN