Z ostatniej chwili:

Aktualności

Uczcili pamięć JPII

Sobotni Bieg Papieski i Papieski Rajd NW zainaugurowały tegoroczne Dni Obornik. Na trasie pojawiło się 200 biegaczy i zawodników NW. Organizatorem zawodów było Obornickie Centrum Sportu przy współpracy Stowarzyszenia NW Włóczykije, Nadleśnictwa Oborniki, Urzędu Miejskiego. Swoją pomoc okazali wolontariusze pod przewodnictwem Grażyny Zachwyc oraz ratownicy z jednostek OSP. Organizatorzy dziękują również Obornickiemu Stowarzyszeniu Lotniczemu za udostępnienie terenu. Każdy uczestnik zawodów otrzymał tradycyjnie odlewany medal oraz posiłek. Podobnie jak w latach poprzednich zawodnicy zajadali się pyrą z gzikiem oraz papieską kremówką.

Publikacja: 17-06-19 czytaj więcej

Zakończyła się XIX edycja Turnieju o Puchar Wielkiej Dziury

W niedzielę 16 czerwca zakończyła się XIX edycja Turnieju o Puchar Wielkiej Dziury. W turnieju uczestniczyło blisko 100 zawodników i zawodniczek. W meczach finałowych rocznika 2010-2011 ŁOWCY SINIAKÓW pokonali ISKRĘ LUDOMY 3:2, a w roczniku 2008 - 2009 FOOTBALL CLUB pokonał KS WEŁNĘ OBORNIKI 3 : 0. Turniej jest kontynuacją imprezy sportowej organizowanej przez wiele lat przez śp.Tadeusza Ratajczaka wspaniałego nauczyciela, trenera i organizatora sportu we współpracy z ks. proboszczem parafii Miłosierdzia Bożego Zbigniewem Urnym. W organizację tegorocznej edycji włączyli się : Obornickie Centrum Sportu, Obornicka Spółdzielnia Mieszkaniowa i trenerzy z Akademii Reissa. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Publikacja: 17-06-19 czytaj więcej

Finał Turnieju o Puchar "Wielkiej Dziury"

Wszystkich sympatyków Turnieju o Puchar " Wielkiej Dziury" zapraszamy w niedzielę 16 czerwca na mecze finałowe oraz na uroczyste zakończenie. Rocznik 2010-2011 godz.15.00 ŁOWCY SINIAKÓW - ISKRA LUDOMY, rocznik 2008 - 2009 godz. 15.20 KS WEŁNA OBORNIKI - FOOTBALL CLUB, zapraszamy!!!

Publikacja: 15-06-19 czytaj więcej

Fotorelacja - Bieg Papieski i Papieski Rajd NW

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Biegu Papieskiego i Papieskiego Rajdu Nordic Walking

Publikacja: 15-06-19 czytaj więcej

Finał Pucharu ZPRP Młodzików

Od piątku 14 czerwca w hali sportowej Obornickiego Centrum Sportu w Obornikach przy ul.Obrzyckiej 88 odbędzie się Finał Pucharu ZPRP Młodzików. W czwórce najlepszych klubowych zespołów piłki ręcznej w kraju, w tej kategorii wiekowej wystąpią: PGE VIVE Kielce, SKS KUSY Kraków, SKF WISŁA Płock oraz SKF KPR Sparta Oborniki.

Publikacja: 13-06-19 czytaj więcej

II Turniej szachowy klas III szkół podstawowych Miasta i Gminy Oborniki z okazji 680-lecia Obornik

W czwartek , 6 czerwca w Centrum Rekreacji Oborniki odbył się II Turniej szachowy klas III Szkół Podstawowych Miasta i Gminy Oborniki z okazji 680-lecia Obornik. Turniej ten był jednocześnie podsumowaniem drugiego roku funkcjonowania Programu obowiązkowej nauki gry w szachy, uczniów klas III wszystkich szkół podstawowych w naszej gminie. W dziewięciu szkołach nauką szachów objętych zostało około 400 uczniów Zespoły szkolne wraz z opiekunami przywitał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Henryk Brodniewicz. W kategorii szkół I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2, drugie miejsce Szkoła Podstawowa w Maniewie, a trzecie miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 . Indywidualnie najlepszym okazał się Jakub Bednarek z Maniewa, drugie miejsce zajęła Maria Kramer uczennica Szkoły Podstawowej nr 2, a trzecie miejsce zajął uczeń szkoły w Maniewie Krzysztof Tomczak . Gratulujemy!!!

Publikacja: 10-06-19 czytaj więcej

Zawodnicy Obornickiego Klubu Karate najlepsi w Pucharze Polski

W niedzielę 09 czerwca zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział w Mistrzostwach Polski Karate Shotokan oraz Pucharze Polski Masters w Karate Shotokan, skąd przywieźli łącznie aż 11 medali. W mistrzostwach Polski brązowy medal zdobyły w konkurencji kata drużynowego seniorek Katarzyna Szymankiewicz, Aleksandra Wieczorek i Justyna Gralak, także brązowy w kata indywidualnym kadetek Karolina Kukawka a ostatni w tym samym kolorze, tym razem z konkurencji kumite juniorów Jakub Tyszka.

Publikacja: 10-06-19 czytaj więcej

Finał Rejonu Poznań Teren Zachód i Wschód w lekkiej atletyce

W ramach szkolnej ligi lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców na stadionie w Obornikach odbył się Finał Rejonu Poznań Teren Zachód i Wschód. W zawodach uczestniczyła młodzież urodzona w roku 1999 i młodsi. W zawodach wystartowało ponad 100 zawodników. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Wożniak oraz Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska. Impreza była wspaniałą promocją lekkiej atletyki.

Publikacja: 06-06-19 czytaj więcej

Ruszyły zapisy na Aquathlon Oborniki

Jak co roku przy okazji triathlonu 25 sierpnia 2019 odbędą się zawody aquathlonu, które skierowane są do najmłodszych sympatyków pływania i biegania. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. ZAPISY

Publikacja: 06-06-19 czytaj więcej

Rusza sezon tenisa ziemnego na kortach ceglanych

Od 1 czerwca rusza sezon tenisa ziemnego na kortach ceglanych znajdujących się w Obornikach przy ul. Objezierskiej 2 (stadion) Korzystanie z kortów będzie możliwe od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 8.00 do 22.00. Jeden kort zarezerwowany jest dla członków Towarzystwa Tenisa Ziemnego Oborniki (TTZ Oborniki), drugi przeznaczony jest dla pozostałych miłośników tej dyscypliny. Przedstawiciele TTZ Oborniki oraz inni użytkownicy korzystają z kortów zgodnie z regulaminem obiektu , informacjami znajdującymi się na kortach oraz z obowiązującym cennikiem umieszczonym na stronie www.ocs.oborniki.pl

Publikacja: 29-05-19 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN